Jdi na obsah Jdi na menu
 


Abraham Hicks : Sobečtí, jako vaše kočka

Abraham Hicks: Buďte sobečtí, jako vaše kočka (část 1/2)

britska-modra-kocka.jpg

 

Víte, že to, čemu věnujete pozornost, ve skutečnosti zaměřuje vás? Vy jste zdrojem. Vy jste nefyzickou energií. Vy jste z větší části vibrací. Ale zatímco se vyjadřujete skrze svá fyzická těla, snadno zapomínáte, kým skutečně jste. Jak totiž v životě zažíváte výsledky, nebo manifestace toho svého zaměřování, máte tendenci se do těchto výsledných produktů své vibrace celí ponořit, místo abyste si byli vědomi své bytosti v momentu, kdy nabízíte svou vibraci.

Lidský život někdy není tak sladký a lahodný jak by mohl být, když místo uvědomování si své vibrace, a tudíž vašeho neustálého spojení se zdrojem, a tudíž vašeho neustálého tvoření si svých zkušeností, trávíte více času nad vyhodnocováním toho, co už bylo stvořeno, než trávením času v momentu tvoření.

Když si ve svém momentu teď všímáte událostí ve svetě, nebo dokonce událostí ve své blízkosti, a vidíte něco, co nechcete, máte tendenci tyto nechtěné věci dělat důležitějšími, než potřebují být – protože vše se neustále mění na základě vaší vibrace.

 

Je to jako si naladit rádio na určitou stanici a pak si stěžovat, co slyšíte. A přitom máte na výběr přeladit na jinou stanici. Někdy se zaseknete u jedné stanice, která se vám ve skutečnosti nelíbí, a neustále poukazujete na to, jak je vám ta stanice nepříjemná.

Vše co zažíváte, ať už jsou to zdravotní potíže jako nějaká závažná nemoc, nebo finanční potíže, které vás tak znepokojují, nebo vztah, nestabilita či nepohoda, i když je to urgentní – chceme, abyste si uvědomili, že tyto věci se vám dějí z jediného důvodu – a to proto, že jste uvízli na jedné stanici, kterou byste mohli velmi jednoduše přeladit, kdybyste se na to podívali tímto způsobem. Vyberte si svůj bod pozornosti.

Chceme vám nabídnout silný pocit možnosti si vybrat to, čemu věnujete pozornost za účelem změny vaší vibrace. A když si vyberete to, čemu věnujete pozornost za účelem změny své vibrace, poté ovlivníte buď svoje umožňování či neumožňování, svoje umožňování či odpor, svůj dobrý nebo špatný pocit, a nebo svoje pozitivní nebo negativní emoce. Je to vše to samé!

Máte schopnost poupravit své napojení na Zdroj, což je vším. Pokud umožňujete být plně napojeni na Zdroj, jste celí rozzáření, máte jasnou mysl, jste plní radosti, cítíte se dobře, smějete se, vaše srdce bije štěstím, cítíte ocenění, lásku, cítíte se fantasticky, milujete život. Cítíte se jako na prvním dni své dovolené. Jinými slovy, je to pocit probuzení, svobody a vědění, že vše je v pořádku, pocit dobrodružství a nedočkavosti z toho, co život přinese. Takový máte pocit, když jste spojeni se Zdrojem.

Jak my říkáme, musíte se začít zaměřovat, protože vnější podmínky kontrolovat nemůžete. A nemůžete se cítit dobře, když pozorujete podmínky, které vás netěší. A důvod, proč se při pohledu na tyto podmínky necítíte dobře, je ten, že si vybíráte něco, co je vzdálené od vašeho Zdroje.

1000880_452358104863121_335900314_n.jpg

Jerry a Esther se jednou loučili se svou kočkou, které říkají Micka. Esther řekla: „Měj se, Micko, budeme dlouho pryč.“ Micka se podívala na Esther a řekla: „Mně je to jedno.“

A Esther na to odpověděla: „Ale Micko, bude ti chybět můj sladký obličej. Nebudu tě každý den hladit. Nebudu na tebe dávat pozor. Budu velmi dlouhou dobu pryč.

A Micka řekla: „Tak se měj. Ahoj. Já budu v pohodě. Ve skutečnosti ani na tebe nebudu myslet, zatímco budeš pryč.“

Něco uvnitř Esther by se cítilo lépe, kdyby Micce alespoň trochu chyběla. Není přece znakem lásky, když se někdo v nepřítomnosti svého milovaného trápí? Ve skutečnosti vám ale chceme pomoci rozpoznat, jak je tohle absurdní, i když je to ve vaší společnosti rozšířené.

Chceme po vás, abyste chtěli pro své osobní dobro tolik, že si dovolíte být stejně sobečtí jako vaše kočka, která se v daný moment na vás může nebo nemusí soustředit. Nicméně vám slibujeme, že vaše kočka dělá jen to, co je pro ni nejlepší. Představa, že lidské utrpení někomu jakýmkoliv způsobu slouží, odporuje všem zákonům vesmíru, na které jsme kdy narazili.

Cítit se dobře je dobré a je to váš ukazatel spojení s tím, kým skutečně jste. Chceme vám tedy pomoct si vzpomenout. Chceme vás přeorientovat, abyste si samým údivem uvědomili, že každé vědomí, což zahrnuje vaše tělo a dokonce i vaše buňky, je a musí být zaměřené na sobeckost. Pokud nesměřujete k tomu, co je pro vás nejlepší, nemůžete být napojeni na Zdroj. A celek, který je založen na pocitu pohody, nemůže pokračovat v existenci.

Vaše svoboda přijde s naučením se uplatnit svou moc zaměřování. A ještě jsme nepotkali nikoho, kdo by to zvládnul, aniž by se prvně nerozhodnul: „Chci se vážně, vážně, vážně cítit dobře. Není nic důležitějšího, než abych se cítil dobře. Vše ostatní je nepodstatné. Budu se zaměřovat na to, u čeho se cítím dobře.“ Jak bude dobrý pocit vaším převládajícím cílem, vše se vašem prostředí tomu přizpůsobí – protože vaše prostředí se formuje na základě vašich myšlenek.

Chápete to? Vaše prostředí se formuje na základě vašich myšlenek. Lidé to ale často mají naopak. Prostředí formuje jejich myšlenky. Proto tak často chcete kontrolovat své prostředí. Říkáte: „Špatné věci dejme pryč a přiberme jen ty dobré. Odhlasujme to. Vybombardujme to. Vybojkotujme to. Udělme tomu trest. Najděme efektivní způsoby potrestání, aby se ty špatné věci od nás držely dál.“ Ale nemůžete na ty špatné věci tlačit a chtít, aby se od vás držely dál. Musíte změnit svou vibraci, abyste byli ve vibrační shodě s tím, co osobně považujete za dobré.

 

ZDROJ:http://www.abraham-hicks.com/lawofattractionsource/journal.php?eid=22

DALŠÍ ČLÁNKY ZDE:

http://abraham-hicks.cz/abraham-hicks/